Trasy kajakowe Tanew Roztocze

Spływy kajakowe po Roztoczu organizujemy na różnych odcinkach rzeki Tanew i Biała Łada. Do państwa należy wybór trasy kajakowej. Każdy spływ organizujemy indywidualnie. Można rozpocząć i zakończyć spływ przy dowolnym moście. Najczęściej wybierane i polecane trasy na kajaki po rzece Tanew to: Osuchy- Pisklaki lub Pisklaki- Stare Króle. Poniżej znajdują się przykładowe trasy spływów wraz z mapami. Kajaki mają państwo do dyspozycji na cały dzień. Podana liczba godzin przy trasie jest to średni orientacyjny czas nie uwzględniający przystanków i waszego tempa.  

Borowe Młyny- Osuchy 18 km (4- 5h)

Długość odcinka- 18 km, czas spływu ok 4- 5h. Spływ zaczynamy w miejscowości Borowe Młyny, początkowo trasa jest dość trudna. Tanew jest na tym odcinku wąska i kręta, występują powalone drzewa. Płyniemy przez Puszczę Solską, wokół otacza nas las i dzika przyroda. Przepływamy przez Borowiec, można dostrzec zabudowania na obu brzegach. Od miejscowości Olchowiec rzeka robi się spokojniejsza i coraz szersza, nie ma już przenosek. Płyniemy przez pola, łąki aż do mostu w Osuchach.     

 

Osuchy-Pisklaki 10 km (2,5- 3h)

Trasa o długości 10 km, czas przeprawy 2,5- 3h. Trasa polecana na start przygody z kajakarstwem, odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Nie ma potrzeby przenoszenia kajaka. Startujemy z mostu w Osuchach. W znacznej części odcinka płyniemy przez las. Na trasie występują przechylone lub powalone drzewa, kłody i korzenie wystające z rzeki urozmaicające spływ. Rzeka jest dość szeroka co pozwala na ominiecie przeszkód. Po drodze mijamy most z drewnianym pokładem w Szostakach. Odcinek kończymy przed mostem w  Pisklakach, gdzie znajduje się nasza baza.     

Pisklaki- Stare Króle 17 km (3,5- 4h)

 Trasa kajakowa ma długość 17 km, czas spływu wynosi 3,5- 4h. Jest to najchętniej wybierany odcinek przez kajakarzy na rzece Tanew. Spływ zaczynamy z naszej bazy w miejscowości Pisklaki. Trasa jest niezwykle malownicza, płyniemy przez chroniony obszar natura 2000 Dolina Dolnej Tanwi. Po drodze można zauważyć liczne starorzecza. Trasa dość łatwa. Płyniemy początkowo przez pola i łąki, są to obszary siedliskowe ptaków, których śpiewu nie sposób nie usłyszeć. W kolejnej części odcinka płyniemy przez lasy, rzeka jest zacieniona. Po drodze występuje wiele piaszczystych plaż na których można się opalać lub zrobić ognisko, piknik. W końcowej części odcinka można podziwiać wysokie piaszczyste skarpy. Spływ kończymy w miejscowości Stare Króle pod mostem na wojewódzkiej drodze 835 relacji Lublin - Przeworsk.     

Stare Króle- Harasiuki 27 km (5-6h)

Trasa ma 27 km, a jej pokonanie zajmuje średnio 5- 6h. Tanew tutaj  jest szeroka i piękna. W korycie rzeki spotkamy liczne wyspy i mielizny. Na trasie przepływamy pod kilkoma mostami w miejscowości: Zynie, Wólka Biska, Łazory. Trasa ciekawa, dość łatwa. Zobaczymy tu duże zakola rzeczne i różnorodną przyrodę. Etap kończymy przed mostem w miejscowości Harasiuki.  

Harasiuki- Ulanów 21 km (4-5h)

Przepłynięcie tego odcinka o długości 21 km zajmie nam 4- 5h. Trasa jest bardzo łatwa. Rzeka jest szeroka i malownicza. Spotkamy wiele piaszczystych mielizn. Przepływamy pod trzema mostami w miejscowości Sieraków, Dąbrowica i Dąbrówka. Dopływamy do ujścia Tanwi do Sanu w miejscowości Ulanów. Zatrzymujemy się na lewym brzegu rzeki przed zaporą w ośrodku szkoleniowo wypoczynkowym Galicja. 

Spływ kajakowy rzeką Biała Łada- Tanew Sól- Harasiuki 23 km (6- 7h)

Spływ Białą Ładą rozpoczyna się w miejscowości Sól. Czas trwania spływu to ok. 7h. Przed miejscowością Ruda- Zagrody, Biała Łada łączy się z Czarną. Łada wpada do rzeki Tanew w Łazorach. Dalsza część spływu odbywa się po rzece Tanew aż do mostu w miejscowości Harasiuki. Na danym odcinku pływamy głównie wczesnym latem i jesienią, kiedy poziom wody w rzece jest wysoki i pozwala na spływ.     

Spływy Biała Łada Biłgoraj