Nasz sprzęt kajakowy 


Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników spływu to nasz priorytet, dlatego oferujemy sprzęt najwyższej jakości. Posiadamy nowoczesne wygodne kajaki, są to tzw. "Mercedesy" wśród kajaków. Dla uczestników spływu zapewniamy darmowy parking w naszej bazie w bezpiecznym miejscu, a także toaletę wraz z prysznicem. Po skończonym spływie kajakowym do państwa dyspozycji jest wiata, gdzie można zrobić grilla.  

 

Kajak Perception Vista

 

Luksusowy, polietylenowy kajak 2-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z otwartym kokpitem, który zapewnia komfortowy wypoczynek przy długich wyprawach oraz dodatkowo bardzo dużo miejsca na w bagaż. Wygodne i wyprofilowane siedzenia ze składanymi oparciami. Siedzisko i oparcie pokryte miękką gąbką. Siedzisko z wgłębieniem na napoje. Możliwość regulacji odległości siedzeń (przedniego i tylnego) względem siebie. Praktyczne rączki pomocne przy przenoszeniu kajaków. Kajak płaskodenny oraz bardzo sterowny (ułatwiają to dwa podłużne wgłębienia na dnie). Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka.

 

 

Kajak Perception PRODIGY II 

PRODIGY II to najnowszy dwuosobowy kajak firmy Perception (produkowane w Wielkiej Brytanii). 
Zaprojektowany został tak, aby zapewnić komfort pływania z rodziną, czy partnerem. 
Inspirowany przez popularny jednoosobowy rekreacyjny Prodigy, ale 
o profilu przeprojektowanym dla zapewnienia większej szybkości i zminimalizowania poziomu hałasu przy pływaniu. 
Ten zupełnie nowy tandem wyposażony został w bardzo wygodne siedzenia, 
zapewniające wygodę wszystkim miłośnikom kajakarstwa.
Zarówno siedzisko jak i oparcie pokryte są neoprenem.
Konstrukcja kajaka zapewnia bezpieczeństwo i przyjemność pływania. Kajak posiada także wymienną nakładkę na kil, która wytworzona została z materiału odpornego na przecieranie. 

 

Wiosło Twin Egalis 

Lekkie, wytrzymałe proste wiosło francuskiej firmy Egalis. Aluminiowy drążek, pióro wykonane z mocnego i wytrzymałego fibrylonu. Miejsca uchwytu powlekane antypoślizgową folią. Wiosła posiadają okapniku z obydwu stron. Kształt pióra ułatwia odpychanie się od przeszkód itp. Pióra ustawione sobą wobec siebie symetrycznie (proste).

 

 

Kamizelki asekuracyjne i ratunkowe (kapoki)

 Posiadamy duży wybór kapoków, różne rozmiary w zależności od wagi kajakarza. Dla małych dzieci (ok 3 lat) zapewniamy kamizelki ratunkowe. Wszystkie nasze kapoki posiadają certyfikaty CE.

 

 

Kamizelka ratunkowa RTM Maya - dziecięca

Dziecięca kamizelka ratunkowa zapinana na zamek błyskawiczny.  Dwa pasy poprzeczne zapinane na klamry służą do dopasowania kamizelki ratunkowej do tułowia dziecka, a pas krokowy zabezpiecza przed podniesieniem się kamizelki, po wpadnięciu do wody, pod szyję dziecka. Wyposażona w gwizdek alarmowy. Kołnierz pionizujący z taśmą odblaskową.

 

Kamizelka ratunkowa Olimp - dziecięca

Kamizelka ratunkowa marki OLIMP jest zgodna z normami ISO: PN-EN ISO 12402-4:2007. Kamizelka ratunkowa jest przeznaczona dla osób nieumiejących pływać. Kamizelka posiada kołnierz, który ma za zadanie utrzymać głowę na powierzchni. Z przodu kamizelka posiada dwa pasy z klamrą zatrzaskową. Kamizelka posiada dwa pasy krokowe z klamrą zatrzaskową, która zapobiega wypłynięciu z kamizelki. Pamiętaj by pas krokowy był zawsze zapięty. Kamizelka posiada taśmy odblaskowe umiejscowione na ramionach oraz gwizdek, który jest przyczepiony za pomocą sznurka. 

 

Kamizelka asekuracyjna Olimp - rozmiary: M-XXL 

 Dobrej jakości i wygodna kamizelka asekuracyjna, do uprawiania kajakarstwa i innych sportów wodnych. Zapięcie na dwa pasy z klamrami. Wyposażona w elementy odblaskowe na ramionach. Posiada dwa sznurki ściągające. Wypełnienie kamizelek stanowi materiał wypornościowy MIELTERM posiadający Certyfikat Force Institute.

 

 

 

Grill chata- świetne miejsce na grilla po skończonym spływie.

 

Busy marki renault trafic zapewnią państwu komfortową podróż.